Wydawcy
Bądź wola Twoja

Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi.

A w moim życiu? Moja a Twoja wola.

Co się stanie, jeżeli zdecydujemy się wypełniać wolę Bożą? Jak rozpoznać wolę Bożą? Nie może to być źródłem udręki, bo udręka nie pochodzi od Boga.

Raczej cię nazwą „Moje w niej upodobanie” (Iż 62,4). „Moje upodobanie” wyraża hebrajskie słowo, które Wulgata oddaje przez słowo „wola”. Pragnieniem Boga jest, abyśmy się stali Jego „upodobaniem”, co wprowadza relację osobistą. Zamysłem Boga jest, aby istota ludzka żyła z Duchem Świętym i przez Niego, aby wypełniała powołanie dziecka Bożego, biorąc na siebie całkowitą odpowiedzialność za swoją ludzką naturę.

Pragnienia ponad potrzeby (jeść, spać, ubierać się) – nie samym chlebem żyje człowiek –od konsumpcji do relacji łączności duchowej. Realizowanie własnych pragnień w harmonii z sobą i ze światem, przeżywanie życia w całej jego złożoności. W świetle Ducha Świętego wydobywać na światło dzienne swoje prawdziwe aspiracje i pragnienia. Bóg nie będzie pragnął zamiast nas. Ja was wybrałem (J 15,16) – mówi Jezus. Odpowiedź jest osobista, nie jest zapisana nigdzie, co najwyżej istnieje w sercu Boga jako oczekiwanie lub nadzieja, czemu my mamy nadać formę i wyraz.

Prowadzeni przez Ducha Świętego potrafimy wydobyć nasze najgłębsze pragnienia, ale następnie musimy poprosić Ducha Chrystusowego, aby pomógł nam je oczyścić, właściwie ukierunkować, uporządkować, sprawdzić, czy są zgodne z przekazem i życiem Chrystusa, ze słowem, które pochodzi z ust Bożych (Mt 4,4). Zostawić Duchowi swobodę działania, nauczyć się Go słuchać. Aby to, co Jezus powiedział, głęboko nas przeniknęło i wypełniać wolę Ojca z radością. Być dzieckiem Bożym, dopasowując własne pragnienia do pragnień Boga. Być sługą i przyjacielem Boga.

Fragmenty z: Droga wewnętrznego uzdrowienia - Simone Pacot Rozdział 10 Wola Boża

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl